Prvé miesto?


Oslava prvého miesta sa má podľa nového štandardu Slovenského futbalového zväzu začať už v prestávke po prvom polčase.
Niečo, čo nezažijete len tak hocikedy. V poslednom zápase sezóny kategórie U19 súťaže MEVA Sport IV. liga dorast (SD4V) medzi ŠK Vrakuňa Bratislava a CFK Pezinok Cajla prebehlo odovzdávanie pohára pre víťaza ročníka 2023/2024 už po prvom polčase. Zaskočených 200 divákov neverilo vlastným očiam, keď sa pán Kamil Kyselica zo Slovenského futbalového zväzu vybral na ihrisko aby odovzdal pohár za prvé miesto. Niektorí si mysleli, že už druhý polčas ani nebude. Oslavy titulu po prvom polčase asi neboli dostatočne pripravené a tak sa druhý polčas našťastie férovo odohral a dopadol podľa očakávania.
Hráči si víťazstvo v poslednom zápase ale aj celého ročníka po regulárne dohranom zápase užili. Súperovi ďakujeme a ospravedlňujeme sa za divný prístup niekoho, kto namiesto podpory mladých futbalistov sa rozhodne uprednostniť arogantný prístup. Diváci sa tešili s mladými futbalistami, len stále pri spomienke na to zvláštne divadlo v prestávke po prvom polčase krútime hlavami a nevieme to vstrebať.
Video zo zápasu nájdete tu: https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/obfz-bratislava-vidiek/zapas/738182/videozaznam/ Odovzdávanie trofejí nájdete hneď dva krát. Video z prvého polčasu 48. minúta. A potom aj to normálne vo videu z druhého polčasu – 50. minúta.
Športu zdar a futbalu zvlášť. Možno tento spôsob osláv preberie aj niektorá z významných svetových súťaží ako spestrenie programu počas prestávky.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *