Vrakuňa schválila parkovaciu politiku.

Pripomienky z Vrakune

Miestne zastupiteľstvo, na svojom mimoriadnom zasadaní v pondelok 3.6. o 15:30 sa opätovne venovalo parkovacej politike.

Najprv sa dohodli, že síce ešte nevieme koľko vyberieme, ale chceme 50% pre mestskú časť.

Potom chvíľu diskutovali o číslach.  V pôvodnom návrhu vychádzalo na Vrakuňu 7 tisíc áut a 2,3 tisíc parkovacích miest. Starosta upresnil primátorove čísla. Parkovacích miest vo Vrakuni je vraj 3,3 tisíc plus autá parkujúce v rodinných domoch, 1 tisíc miest sa získa na sídlisku vytvorením jednosmerných ulíc na sídlisku a 1,2 tisíc je tu garáží, zbytok sa vraj dobuduje. 1 tisíc mimo Bratislavských áut vraj môžeme odrátať.

Primátor uviedol číslo 0,6 auta na byt, čiže 40% domácností nemá auto.

Poslanci vedia o 2,3 tisíca parkovacích miest na sídlisku, z toho cca 900 je vyhradených.

Je zaujímavé, že doteraz vedeli za peniaze za parkovanie vymaľovať čiary a zaplátať najväčšie diery, teraz budeme budovať 100-ky parkovacích miest ročne?

Padlo veľa sľubov z úst primátora, fakty skôr hovorili niečo iné. Čísla o príjmoch, ktoré vyrátali na magistráte „trochu“ spochybňuje aj starosta.

Starosta podporil návrh a požiadal poslancov, aby podporili parkovaciu politiku. Chce aby Vrakuňa bola medzi prvými, ktorá prijme parkovaciu politiku a získa podporu z mesta na akcie vo Vrakuni. Poslanci prijali uznesenie o parkovacej politike s pripomienkami:

Pripomienky z Vrakune