Zápchy do Vrakune prekonávajú samé seba

To, čo sa deje od začiatku školského roka na cestách ráno a aj okolo 17:00 až 18:40 hodiny nás vracia späť do reality pred prázdninami a pridáva ešte niečo na sile. Zápchy v smere do Vrakune po Hradskej totiž neraz končia na Ivanskej ceste, čiže ďaleko za mostom a starým Darexom. Počet áut rastie, rovnako rastie domová výstavba na sebe husto natlačených domov na okraji Bratislavy. Mnoho rodín sa stihlo presťahovať práve cez prázdniny kvôli novému školskému roku detí.  Nové byty sú v Podunajských Biskupiciach, aj v blízkych dedinkách. Zápchy sú naozaj silnejšie a záujem dočkať sa riešenia je nepochybne stále veľkou témou hodnou pozornosti.

Dnes aby sme vymýšľali nové heslá

Pre Vrakunčanov sú na Hradskej body, ktoré hlásia domov, keď na nich čaká dieťa, či obed. Zväčša hlásime jednotlivé etapy podľa charakteristických miest. Byť tesne pred kruháčom je dobré. Pri grilovaných prasatách, alebo kožuchoch sa to ešte dá. Pri kvetinárstve je to horšie. Stáť pri Lukoile už je zlé. Stáť pri skrachovanom zahradníctve je horšie, pri starom Darexe a vrtuľníkoch ešte viac. Potom je tu most, pod mostom, pred mostom, pred koľajami, alebo tiež na Agipke. To sú miesta, ktoré si stíhame obzrieť našťastie najmenej. Teda až donedávna.

Otáčať to do Lidlu nemá cenu, rovnaký nápad mali aj ďalší, čo je z električky jasne viditeľné. Teraz vznikajú nové orientačné body a heslá pre čakajúcu rodinu. Už to je cvičisko psov, Hornbach, Asko, či vražedná križovatka na Ivanskej/Vrakunskej. Ideálne ešte pridajme ružinovský cintorín, St. Nicolaus, či dokonca Belousov kostol východného obratu. Ak sa tešíte domov, výhodnejšie môže byť zostať v práci cez čas a cestovať o dve hodiny neskôr len polhodinu. Lepšie ako 80 minút v čase, keď rovnaký nápad dostanete aj vy. Ba dokonca v čase, keď sa koná Týždeň európskej mobility a električky slušne plné predsa nepresvedčili motoristov. Veľakrát cudzie značky neschopné súvislej jazdy v zápche, s mobilom či cigaretou v ruke bez štipky snahy o plynulosť. Kontrola Facebooku je dôležitá.