Chcete dýchať marihuanu či párty? Skúste miesto na Arménskej ulici

Vo Vrakuni nemusí byť problém zohnať si marihuana. Údajne je tým miestom Pentagon, ale miestni už za posledných 8 mesiacov vedia aj o inom mieste. Ulica Arménska na križovatke s Estónskou vo Vrakuni blízko hraníc s Podunajskými Biskupicami, majú na začiatku slepej uličky za budovou oproti kontajnerom parkovisko súkromnej firmy, kde večer len ťažko bude firma priestor využívať na parkovanie. Občas raz týždenne, ale svojho času len s dvoma autami zaparkovanými na pár minút, sat u deje všeličo. Z opačnej strany miesta sú ďalšie smetné koše a bytovka s výhľadom priamo na toto miesto. Smiešne je, že zo súkromnej firmy sem smeruje bezpečnostná kamera. Kým miestni vedia, že sa tu sem tam striedajú cudzie autá na akúsi neznámu výmenu, celkom iné autá z rôznych kútov Bratislavy tu zastanú len preto, aby sa skupinka mladých stretla s druhou skupinkou. A až vtedy začne mladícka zábava, či doslova party proti ktorej majú najmä dotknutí strach povedať čo I len krivé slovo.

Bujaré, aj tichšie, no smradľavejšie
Problémom tohto miesta je, že je cieľom skupiniek, ktoré tvoria hluk. Partie medzi sebou súperia v tom, kto je vtipnejší, zaujímavejší, vynaliezavejší. Smiech, zábava, vulgarizmy a neporiadok sú bežnou súčasťou. Občas nejaká zabudnutá plastová fľaša nie je problém. Smetí veľa po nich nezostáva, ako už poznačili ľudia na jednom stretnutí nájomníkov, no prekáža to, čo preráža mimo tohto miesta. Oblak marihuanového dymu, smrad. Nemusí to byť vždy len mladý človek so skúsenosťami, aby vedel rozoznať rovnaký smrad, aký sa valil z obchodu na Mariánskej ulici, či z konkrétnych podnikov v nemenovaných častiach Bratislavy. Ťažko povedať, či marihuanový opojný smrad prechádzajúci počas letného bezvetria naozaj len veľmi pomaly, prichádza aj do okien nájomníkov. Potom musia mať šťastnú domácnosť.
Problém tu tvorí tiež to, čo prekáža nájomníkom v dome oproti. Naštartované hučiace auto, ktorému motor nevypnú ani po polhodine vrčania a zdalo by sa. Nie jedno, pokojne rovno dve. Maximálne toto miesto zvládne tri autá, no k tomu sa rovná aj výsledok = ešte väčší hluk a s najväčšou pravdepodobnosťou jedno z áut pustí aj diskotéku.