Vandali v noci opäť podpálili kontajner na Arménskej ulici

kontajner, vrakuňa, bordel

Stáva sa už pravidelnou činnosťou neznámych šialených vandalov, ktorí nepozerajú na to, že môžu spôsobiť požiar, ale aj vážne zranenie, keď ustavične podpaľujú odstavené modré plastové kontajnery na papier, ktoré MČ Vrakuňa nestačí vymieňať. Miesto pri trafostanici, nachádzajúce sa blízko obľúbeného miesta dílerov sa neskoro večer zo štvrtka na piatok zase stalo svedkom požiaru, ktorý osvetľoval vedľa zaparkované auto. Akonáhle by sa požiar rozšíril na ostatné kontajnery, ktoré boli v úplnej blízkosti a na vedľa stojace auto, mohlo by ísť o poriadne veľké škody. Ani jeho majiteľ, ani nikto s priľahlého paneláku si požiar zrejme ani nevšimol. Plamene a smrad z roztopeného horiaceho plastu zobudil obyvateľov Estónskej, ktorí sa odhodlali hasiť na vlastnú päsť skôr, ako sa zdržiavať hľadaním telefónu a majiteľa auta. Starší muž z tejto ulice mal dokonca práve kvôli grázlom podpaľujúcim tento kontajner opakovane pripravené dve vedrá vody už niekoľko mesiacov pre prípad, čo keby…

kontajner, vrakuňa, bordel

Miestni dokázali požiar uhasiť viacerými vedrami vody sami. Problematické hasenie bolo najmä pri plastových častiach, ktoré boli poohýbané a vpodmienkach domácich bez kasičskej hadice boli odkázaní na špliechanie vedrami aj v pozahýbaných stále horiacich častí. Pri pokuse roztopený kontajner otvoriť hrozilo prskanie rozžhaveného kvapalného plastu na okolo. Následne už len z preventívnych a „papierových“ dôvodov bola kontaktovaná linka 112 a požiarnici, policajná hliadka sa bola na miesto osobne krátko na to pozrieť.

Grázli už po niekoľký krát
Samovznietenie papiera je nemožné. Opakovaný problém s týmto kontajnerom a jeho požiarom sa musí týkať zámerného podpálenia a radosti z toho, ako plastový kontajner plný suchého papiera horí. Zároveň sa podarilo hasiacim obyvateľom zistiť, že ľudia kontajner na papier používajú na odhadzovanie zaváranín, textilu a rôzneho iného bordelu, ktorý tam pritom ani nepatrí. Časté sú prípady, kedy si nevšimnú požiar nie len ľudia z priľahlého paneláku, ale ani z mierne vzdialenejšej Estónskej ulice. Kontajnery sú totiž mimo ich dohľad. Tomuto miestu by istotne pomohli monitorovaciebezpečnostné kamery. Ohlučujúci zvuk motoriek, ktoré tu nemajú čo hľadať, napriek tomu sú tu permanentnou súčasťou posledných týždňov, tvoria hluk pokojne aj po 22:00 hodine. Podľa miestnych sú však problémoví aj mladí ľudia a pochybné skupinky na autách, ktoré tu parkujú a závan marihuany predsa dnes dokáže rozoznať aj ten, čo ju nikdy nefajčil.

foto a info: CC, MŠ facebook