Na Estónskej opäť ďalší autovrak, čierny Ford a čoskoro iní

Ford autovrak estonska vrakuňa

Na ulici Estónska sa už v minulosti nachádzalo niekoľko vrakov a podobné autá nájdeme aj na iných miestach. Akoby niekto chcel podtrhnúť názov mestskej časti Vrakuňa a chcel z nej vytvoriť nový tvar – Vrakovisko. Len na tejto ulici nikto netuší, komu auto patrí. Pri iných nejaké indície sú. Nedávno sa objavilo na čiernom odstavenom malom osobnom vozidle, pravdepodobne značky Ford, so starými pneumatikami a poškodenou zanedbanou karosériou, vyhlásenie MČ Vrakuňa zalepené tak, aby mu nevadil dážď.

Ford autovrak estonska vrakuňa

V ňom sa majiteľovi nariaďuje, aby auto odstránil, inak tak bude spravené na jeho náklady. Vozidlo na tomto mieste stojí už viac ako 15 mesiacov, zaberá parkovacie miesto. Na jeseň 2014 sa v ňom prehraboval neznámy dôchodca, ktorý z priehradky vyberal doklady a narábal s nimi ako nie majiteľ auta, skôr zvedavý kontrolór. Tieto doklady si vzal so sebou po zabuchnutí zadných dverí sa vytratil smerom k parku. Bola to náhoda, že sme v tom čase boli na mieste kvôli zmrzline.

čoskoro možno ďalší vrakĎalšie vraky možno už čoskoro
Vozidlo, ktoré stojí len niekoľko áut smerom na Rajeckú ulicu, Škoda Felícia tiež v zanedbanom stave, bude zrejme ďalším vrakom v poradí. Ešte vlastní EVČ a zrejme platnú STK, hoci už dlhý čas s autom nebolo jazdené. Svedčí o tom štrk pod autom, zarastený obvod vozidla trávou, ak veľmi zanedbaný stav vozidla. Pri takýchto autách, ktoré oberajú miestnych o reálne parkovacie miesto, je často otázka času, než zmizne EVČ, doklady zvnútra a auto je do určitej miery nevystopovateľné. Mestská časť má podľa názorov týchto ľudí dostatok financií na to, aby na vlastné náklady vraky upratovala na vrakovisko.