Na zastávke Šípová dnes vyfasujete teplý čaj, po voľbách už nie

Čajík Micheľ

Čajík MicheľNa zastávke Šípová dostanete zadarmo teplý čaj. Je však potrebné si vytrpieť niekoľko otázok a propagáciu konkrétneho kandidáta a tváriť sa, že vás volebný program zaujíma. Už minulý týždeň vyhlásil v spojitosti s inou zastávkou, hoci v Ružinove, jeden starší pán, ktorý čakal na autobus na zastávke Šíravská, že mu to chýba aj na iných zastávkach a vôbec aj po voľbách. Čudoval sa, prečo mu čaj neponúkajú aj tu. Je to pravda, na niektorých zastávkach sa naozaj nájde nejaký ten kandidát, ktorý si prenajal veľkú termosku, nakúpil kelímky a rozdáva čaj v tieto chladné rána. Dnes sa mi podarilo naraziť na predvolebnú akciu na spomenutej zastávke Šípová pod menom mne neznámeho kandidáta Micheľa s podporou tých strán, ktoré sa nikdy nevedia na ničom zhodnúť, ale v tomto kandidátovi mali zrejme jasno.

Asi nebudem jediný, čo by rád uvítal, keby sa vo Vrakuni častejšie objavil záujem o ľudí. Žiaľ nikoho nezaujímame po voľbách a vzdialene pred nimi. Síce je tu jeden kandidát, ktorého ľudia a okolie zaujímalo dávno pred voľbami skôr, ako vedel, že bude kandidovať na starostu, ale otvorene ho radšej nebudem podporovať. Veď čo keď apolitický web podporí nezávislého politika a stratí aj tú drobnú dôveru, ktorú má?

Na týchto stránkach sa objavujú informácie, ktoré mi počas života vo Vrakuni udrú do očí. Či chcem alebo nie, písať o Pentagone sa nedá stále dookola a lepšie je túto tému vynečhať, o šialencoch a feťákoch čupiacich so zapaľovačom a žreavou lyžičkou niekde v kríkoch a vy si držíte psa pevne, aby nešiel očumovať, ani o tom sa nedá písať stále. Čím to je, že sa vo Vrakuni niečo deje až pred voľbami?