V blízkosti Malého Dunaja pri lesíku majú feťáci ďalší ukrytý brloh

Vrakuňa a lesík pri Malom Dunaji

Miesta skryté pred očami verejnosti sú často miestami, kde sa dá nájsť mnoho zaujímavého. Vrakuňa, podobne ako aj iné mestské časti, majú smolu v tom, že ponúkajú pekné miesta v lone prírody, ktoré sú pre zarastené trávy a kríky menej dostupné pre pešiu turistiku a tak sú chránia svoje tajomstvá. Okolie Malého Dunaja a jeho zákutia smerom od modrého mostu a lesoparku pozná len málokto. Jedno miesto je pomerne dobre prístupné, končí na dohľad z mosta, v jeho blízkosti sa kŕmia kačky, niekedy labute a vo vode tu žije aj neznámy hnedý cicavec, ktorého tu videli vždy len krátko a prekvapivo rýchlym únikom sa mu podarilo skryť veľmi rýchlym skokom a plávaním skrz bahno na dne rieky. Podobné miesto sa nachádza približne 30 metrov po prúde, kde je možné sa dostať vyšliapaným chodníkom nachádzajúcim sa hlbšie v stromovom poraste. Pokiaľ sem zamierite, veľký pozor na obuv. Nehovoriac o voľnosti detí a domácich miláčikov, kde je veľmi vysoké riziko zranenia na niektorej z ihiel.

Vrakuňa a lesík pri Malom Dunaji

Feťáci a injekčné striekačky v prírode
Slušne drsný pohľad sa naskytne každému, čo prichádza objavovať miestnu prírodu. Kľačanie medzi kríkmi v snahe sledovať neznáme zvieratko sa môže komukoľvek vypomstiť. Sú miesta, kde sú ihly so striekačkami napichané v neprístupnom mieste, inde sa považujú priamo pri voľnej vyšliapanej ploche v hline bez trávy. Našli by ste aj niekoľko obalov od striekačiek, viacero uzáverov od ihiel, ale aj ampulky od Aqua ad iniectabilia 10 ml (používa sa na prípravu a riedenie injekčných prípravkov a teda je ho možné prijímať do žily).

Vrakuňa a stromy pri Malom Dunaji

Vrakuňa a stromy pri Malom Dunaji

Pri snahe bližšieho prieskumu vody v dostupných častiach menších ramien Malého Dunaja sa dá taktiež nájsť niekoľko ihiel, ktorých počet je presne nezistiteľný pre neprehliadnosť v kalnej vode. Na dne schované ihly sú veľkým rizikom nie len pre človeka, ale aj zvieratká. Existuje reálna možnosť, že sa ich vo vode nachádza oveľa viac. Než len jediná vylovená pri pokuse prešmátrať dosiahnuteľný breh.

Vrakuňa a stromy pri Malom Dunaji

Vrakuňa a stromy pri Malom Dunaji

Pod nohami však budete mať najčastejšie prázdne obaly od striekačiek. Ihly a striekačky samotné sa skôr nachádzajú hodené v hustejších kríkoch, pod lístím, či mimo chodník. Zrejme aby nevadili samotným užívateľom drog pri každej ďalšej návšteve tohto miesta.

Vrakuňa a stromy pri Malom Dunaji

Vrakuňa a stromy pri Malom Dunaji

Vrakuňa a stromy pri Malom Dunaji

2 komentáre

  1. Je to sice chvalyhodne, ze ste to nafotili aj zverejnili,ale este prospesnejsie by bolo, keby ste to hlasili ci uz mestskej policii, alebo na Miestnom urade. Nie su to ani 2 mesiace, co ma osobne presviedcal mestsky policajt, ze okolie Vrakunskeho cintorina je kazde rano o cca 6:00 hod cistene prave od striekaciek catou upratovacov. Pravdivost tejto informacie posudit neviem, ale aspon by sa teraz dala overit.

    1. Ahoj Martin, v skutočnosti je redakcia týchto stránok zložená z bežných ľudí, žiadni profesionáli a ani firma. Problémy nahlasujeme, no treba aj ľuďom povedať, aby čakali to, čo sme našli my. Hlavne pozor na psíkov a deti.

Komentáre sú uzavreté.