Vo vrakunskom pentagóne sa dajú legálne nakúpiť drogy

Vrakuňa sa opäť ukázala v hlavných správach so svojim neslávne známym pentagónom. Ak to nie sú vresky, pokusy o zabitie, tak sú to drogy. Tentoraz dokonca legálne drogy. Ide ale len o škáry medzi zákonmi, keďže mnohé z látok, ktoré v miestnom obchodíku môžete kúpiť, skrátka len nie sú na zozname návykových látok, lebo ich tam zatiaľ nikto nedal. Tieto látky obchodík otvorený len nedávno na Stavbárskej ulici priamo v pentagóne sa teší veľkej obľube. Je blízko miest, kde sa pohybujú deti, školáci a práve tí sú tiež zákazníkmi. Šikovný obchodník drogy predáva v malých vrecúškach ako suveníry a darčekové predmety. vraj len ako suvenír, ktorý nie je na spotrebu. Ale pokiaľ sa spýtate na návod, ako drogu užiť, dozviete sa presne, ako čo. Obkľuky v zákonoch sa občas nájdu veľmi jednoduché.

Tento obchodík spokojne funguje ďalej a čo je naozaj zaujímavé, televízia mu spravila obrovskú reklamu a tak s i pri ňom ľudia len podávajú kľučky. Kým je sortiment legálny, je predajný a zákazník tiež nemôže byť trestne stíhaný. Zákony sú teraz bezmocné. Obchod so suvenírmi môže ešte nejaký čas pokojne spať.

Zaujímavé na tom je to, že si obchodík našiel to najznámejšie miesto drogových dílerov a celého drogového svinstva vo Vrakuni. V našom špinavom pentagóne.